Možnosti liekovej terapie pri liečbe prostaty u mužov

Muž s prostatitídou pri lekárskom zákroku

Pri diagnóze adenómu a prostatitídy je indikovaná komplexná liečba. Liečebný režim pre človeka zahrnuje liečivá rôznych zložení a foriem uvoľňovania. Liečebný priebeh sa odporúča po úplnom vyšetrení. Akútny a chronický zápal sa lieči rôznymi liekmi. Zoznam liekov sa vyberie s prihliadnutím na uvedené príznaky. Akékoľvek lieky proti prostatitíde u mužov by sa mali užívať podľa pokynov urológa.

Známky a rizikové faktory zápalu prostaty

Zápalný proces v prostate je často diagnostikovaný u mladých ľudí a starších mužov.

Liečba sa vykonáva po určení príčiny, ktorá vyvolala chorobu. Najčastejšie je patológia spôsobená bakteriálnou infekciou. Drogová terapia pomáha dosiahnuť remisiu zmiernením akútnej bolesti. Lekári odporúčajú užívať lieky od okamihu, keď sa objavia prvé príznaky choroby, napríklad:

 • poškodenie močenia;
 • oslabený imunitný systém;
 • ťahanie, streľba z bolesti v slabinách, pubis, perineum.

Berúc do úvahy typ a etiológiu, prostatitída môže spôsobiť pálenie počas pohlavného styku, bolesť pri pohybe čriev, uvoľňovanie bielych sekrétov a zvýšenie telesnej teploty. Terapia sa vykonáva po zostavení zoznamu tabliet prostatitídy. Ich pôsobenie je zamerané na potlačenie prejavených symptómov. Pre každého pacienta sa vyberie individuálny zoznam liekov.

Samostatné podávanie alebo nedostatok liečby môže viesť k závažným komplikáciám vrátane neplodnosti, impotencie, zápalu v iných systémoch, dysfunkcie genitourinárnych orgánov, rakoviny.

Lieky na boj proti prostatitíde

Lieky na prostatitídu u mužov sa predpisujú s prihliadnutím na vek, štádium a formu choroby. Na liečbu prostaty v modernej medicíne sa používajú tablety, kapsuly, injekcie, čapíky, masti, gély, oleje.

Ak sa ochorenie zistí v skorých štádiách, liečba sa vykonáva doma. Aby sa zbavili komplikácií prostatitídy, je liečený v nemocnici.

Formy uvoľňovania liekov, ktoré eliminujú chorobu:

  Tablety a kapsuly. Vo farmaceutických výrobkoch sa tieto formy líšia štruktúrou. Tablety majú hustú konzistenciu a kapsuly majú želatínovú škrupinu s liekom vo vnútri. Uvažované výrobky by sa mali piť pred jedlom, počas jedla alebo po jedle.
 1. Injekčné roztoky. Kvapalná forma liečiva sa podáva intravenózne alebo intramuskulárne. Zlepšenie stavu sa pozoruje rýchlo, pretože aktívne zložky liečiva sa dodávajú do ohniska zápalu.
 2. Čapíky. Účinný spôsob eliminácie choroby. Plus rektálna terapia spočíva v súčasnom antibakteriálnom, protizápalovom a analgetickom účinku na organizmus. Čapíky sa injikujú do konečníka. Predbežne sa odporúča, aby pacient ležal na svojej strane. Liečebný kurz trvá 10 dní.
 3. Inštitúcie. Liečivo sa podáva močovou trubicou s katétrom. Liečba sa vykonáva iba v nemocnici s pomocou zdravotníckeho personálu.
 4. Mikroklystre. Základom liečiv tejto formy sú bylinné dekorácie, ktoré majú protizápalový účinok. Miklyklystre sú zahrnuté v schéme komplexného boja proti zápalom. Používajú sa tiež na prevenciu prostatitídy.

Drogové skupiny a ich zástupcovia

Urológ s prihliadnutím na manifestované príznaky, zanedbávanie zápalu a ďalšie faktory predpisuje liečebný priebeh. Pacientovi sa odporúča podrobiť sa laboratórnym testom, aby si vybral účinné prostriedky nápravy. Na základe získaných výsledkov sa stanoví typ patogénu. Pri skúmaní krvi sa zisťujú špecifické protilátky proti mikroorganizmom. Trvanie liečby závisí od formy a zanedbávania choroby. S individuálnou neznášanlivosťou na niektoré zložky sa vyvíja alergia, ktorá si vyžaduje neodkladné nahradenie lieku jeho analógom.

Zoznam farmakologických skupín liekov na odstránenie prostatitídy:

 • antibiotiká;
 • antivírusový;
 • alfa blokátory;
 • NSAID;
 • hormonálne;
 • prírodné.

Účinkom antibiotík je odstránenie pôvodcu ochorenia. Lieky tejto skupiny sú určené na príjem, ak sa prostata zapáli kvôli bakteriálnej infekcii. Muži sú častejšie predpisovaní drogami nasledujúcich tried:

 • penicilíny;
 • tetracyklíny;
 • fluórchinolóny.

S cieľom uvoľniť tkanivo hladkého svalstva žľazy, uľahčiť odtok moču, eliminovať preťaženie, pacientovi sú predpísané alfa-blokátory. Potláčajú aktivitu neurónov, ktoré vyvolávajú nekontrolovanú kontrakciu svalov vnútorných orgánov.

U mužov s tabletami NSAID sa odporúča liečiť prostatitídu. Tieto fondy majú zároveň antispazmodický účinok. Rýchlo zastavia príznaky zápalu, znižujú svalový tonus orgánu a perineum.

Po zhoršení procesu sa pacient lieči hormonálnymi látkami. Znižujú opuchy normalizáciou produkcie moču. Môžete byť liečení na prostatitídu pomocou bylinných liekov. Zvyšujú obranyschopnosť imunitného systému tým, že znižujú zápal, opuch, bolesť a nepohodlie.

Antibiotiká, látky na zmiernenie bolesti a alfa-blokátory

Ak je patológia vyvolaná baktériami, môžete vyliečiť človeka širokospektrálnymi antibiotikami. Ničia niekoľko druhov patogénov a bránia šíreniu zápalu do iných orgánov.

Uroológovia odporúčajú používať čapíky, pretože rýchlo zmierňujú bolesť a eliminujú ďalšie príznaky zápalového procesu v žľaze. Systémová expozícia je typická pre injekčné roztoky. Na pozadí ich použitia sa zvyšuje imunita a obnovuje sa mužská sila.

Ak dolné brucho bolí zle, sú uvedené úľavy od bolesti. Existujú lieky s rôznym stupňom účinku v závislosti od názvu aktívnej zložky.

Na zlepšenie toku moču uvoľnením svalov močovej trubice a močového mechúra je človeku predpísaný alfa-blokátor. Lieky tejto skupiny sa užívajú dlhodobo. Ich účinok nie je zameraný na boj proti prostatitíde, ale na odstránenie klinického obrazu zápalového procesu. Ochorenie môže byť sprevádzané stagnáciou krvi v malej panve a nohách. Aby sa normalizovala činnosť obehového systému, pacientovi sa predpisujú venotonické lieky.

Fytopreparáty, nesteroidné a iné lieky

Liečivé byliny zvyšujú slabú imunitu, bránia stagnácii a rozvoju zápalu v ľudskom tele. Bylinné liečivá z tekvicových semien, sabalu a palmového ovocia sú často súčasťou komplexnej liečby prostatitídy.

Na odstránenie začervenania, bolesti a opuchu sa používajú steroidné a nesteroidné lieky. Ak sú NSAID neúčinné, predpisujú sa pacientovi hormóny. Keďže steroidy potláčajú imunitné funkcie, nie sú na HIV predpísané.

NSAID sú bezpečné lieky s minimálnym zoznamom nežiaducich účinkov.

Pri užívaní NSAID sa odporúča riadiť sa pokynmi lekára. Ak je prostatitída akútna, NSAID sa vypijú až 7 dní. Terapia sa vykonáva opatrne u pacientov trpiacich gastrointestinálnymi chorobami.

Na internete si môžete kúpiť čínske lieky na zápal. Ich cena závisí od zloženia a výrobcu. Pomáhajú nielen predchádzať prostatitíde, ale tiež zvyšujú potenciu.

Medzi účinné čínske prostriedky patria:

 1. Liek založený na semenníkoch a penise býka, jeleňovitých parohov, citrónovej trávy.
 2. Dobrý erektilný liek, ktorý normalizuje funkčnosť krvných ciev. Na prijatie je indikované, ak je cítiť ochabnutá prostata. Jeho účinok sa pozoruje 72 hodín.

Medzi účinné zahraničné lieky patrí liek vyrobený v Indonézii. Musí sa užívať po prečítaní pokynov a podľa odporúčaní lekárov. Droga nielen bráni prostatitíde, ale tiež urolitiáze.

Existuje indické liečivo určené na použitie pri chronickom zápale. Toto je správny liek na komplikácie po operácii prostaty.

Na zlepšenie kvality života človeka trpiaceho zápalom v žľaze sa ukazuje užívanie drog na báze bylín rastúcich v Himalájach.

Vlastnosti lieku:

 • diuretikum;
 • sedatívne;
 • tonikum;
 • anabolické.

Vitamínové komplexy a potravinové doplnky

Na posilnenie imunitného systému sa odporúča piť vitamíny. Ak sa užije v ranom štádiu prechladnutia, môže sa zabrániť rozvoju uretritídy, prostatitídy a iných komplikácií. Lacným spôsobom boja proti zápalom je užívanie doplnkov stravy, ktoré majú málo vedľajších účinkov a kontraindikácií.

BAA na základe pubertálnej nešárie, podobnej tlapke pre labku, sa odporúča na použitie v nasledujúcich prípadoch:

 • s častými výletmi na toaletu;
 • keď bolí prostata.

Jedinečný pôvod umožňuje, aby sa rastlina používala na zmiernenie opuchov a zápalov. Ľudový liek rýchlo normalizuje libido.

Doplnok so zinkom zvyšuje imunitu neutralizáciou pôvodcu prostatitídy. Je často súčasťou liečby zápalového procesu.

Uroológovia označujú homeopatiu za moderné metódy eliminácie choroby. Terapia spočíva v použití malých dávok tých liekov, ktoré vo veľkých dávkach vyvolávajú u zdravého človeka príznaky choroby.

Homeopatia nie je predpísaná súčasne s masážou žľazy a inými metódami fyzioterapie.

Domáce lieky

Doma môžete pripraviť odvar z prostaty, infúzie, masti a gély. Tieto výrobky sa nepredávajú v obchodoch a lekárňach. Na ich prípravu sa používajú liečivé rastliny vrátane ľubovníka bodkovaného, ​​mučiakov, strún, lastovičiek, zázvoru, peľu. Medzi prírodné produkty patria tekvicové semená, med, čakanka, mydlo na pranie, chmeľové šištičky.

Účinné ľudové lieky na prostatitídu:

 1. Čierne bezinky. Šťava sa z nej pripravuje, ktorá sa odporúča piť ráno po dobu 1 polievková lyžica. l. Liečba trvá 10 dní. Nepriaznivou reakciou je zvýšenie telesnej teploty, ktoré je spojené s uzdravením pacienta.
 2. prášok z tekvicových semien. Suroviny sa v miesiči vopred pomelú. Výsledná múka sa užíva niekoľkokrát denne. Lekár musí každému pacientovi predložiť terapeutický režim individuálne. Ak je výsledok liečby zlý, musíte o tom informovať urológa.
 3. Tinktúra na báze propolisu. Produkt sa odoberá v množstve 100 g vody na 40 kvapiek lieku.
 4. Včelí peľ. Na zníženie napätia v perineu, zlepšenie krvného obehu v žľaze a normalizáciu všeobecnej sexuálnej aktivity sa odporúča jesť 2 lyžičky. produkt trikrát denne. Aby sa predišlo opakovaniu, peľ sa používa neustále.
 5. Lísková tinktúra. Na 1. st. l. listy potrebujete pohár vriacej vody. Po 30 minútach sa kompozícia filtruje a pohlcuje ¼ poháre 4-krát denne. Terapia trvá 1 týždeň. Kvôli vysokej tvrdosti sa odporúča variť lieskovú kôru dlhšie ako je stanovené obdobie. Tento liek sa pripravuje iba z čerstvých surovín.
 6. Tinktúra z petržlenu. Listy, semená a zelené korene sa používajú ako suroviny. Na 1. st. l. rastliny budú potrebovať 100 g vriacej vody. Po 24 hodinách sa nápoj prefiltruje a opije.

V kombinácii s ľudovými liekmi môžete používať obklady s protizápalovými a analgetickými liekmi. Lokálne anestetikum lieči septické rany tým, že zmierňuje bolesť dolných častí chrbta a kĺbov. Používa sa tiež masť s účinkom otepľovania, ktorú vyrába Vietnam.

V modernej urológii sa na boj proti prostatitíde používajú špeciálne zariadenia:

 1. Funguje ako vibračný masér;
 2. Funguje vďaka premenlivému vákuu;
 3. Pôsobí na žľazu pomocou tepla, magnetického poľa a vibrácií.

Lieky na zápal sa odporúčajú užívať po komplexnej diagnóze a podľa predpisu lekára. Zoznam liekov sa vyberá s prihliadnutím na klinické prejavy a stav človeka. Väčšina pacientov neverí v účinnosť doplnkov stravy. Pri zdĺhavom a chronickom procese sú doplnky neúčinné.

Ak prostatitída pokračuje s komplikáciami, je indikovaná komplexná liečba. Zahŕňa ľudové a medikačné, fyzioterapeutické techniky. Ak sa zistí rakovinový nefunkčný nádor, prognóza je negatívna.